Vytvořeno: 13.12.2011 | Napsal: Ing. Tomáš Voravý

Jedna náruživá čtenářka nám poslala delší komentář a my jsme si řekli, proč ho nezveřejnit v celém znění. Ostatně je v něm plno podnětných a zajímavých informací, které jsou s nákupem mobilního domu a uvedením ho do plnohodnotného stavu spjaté. Samozřejmě záleží pouze na Vašem pohodlí a luxusu, proto v některých bodech s pisatelkou příliš nesouhlasím. Sám znám několik lidí, kteří se bez některých pasážích z níže popsaného obejdou. A to ke své spokojenosti, tak i k spokojenosti úřadů.

Nic není tak růžové, jak se na první pohled může zdát. Prodejci mobilních domů Vám budou tvrdit o bezstarostnosti s nutnými povoleními, ale pokud chcete mobilní dům používat jako celoroční, stejně se nevyhnete stupidnímu papírování na úřadech.

Pokud chcete v mobilním domě bydlet a žít naplno, musíte odvádět odpadní vody = žumpa, kanalizační přípojka), mít vodovodní přípojku (a to jak u přímého napojení na vodovodní síť, tak i u varianty s vlastní studnou). Pokud chcete vařit, topit pomocí plynu, čeká vás papírování s plynovou přípojkou. O elektrické přípojce ani nemluvím. Takže se maximálně vyhnete projektové dokumentaci, ale na stavební úřad budete muset stejně jít a to hned několikrát.

Napsala: Marie


Fórum

  1. romana

    Tak my jsme trošku narazili s umístěním mobilního domu na pozemek, přesto, že se nebudeme připojovat na inženýrské sítě, wc budeme mít chemické, plyn PB a el zatím není přivedena,tak máme hned 3 formuláře k vyplnění: Ohlášení stavby, Sloučení územního souhlasu a ohlášení a Oznámení o záměru v území k vydání územního souhlasu. A možnost postavení mh pouze jako zázemí stavby :-(. TAkže všem doporučuju před úvahou koupě mh nejprve vše zjistit a nedat na líbivé reklamy.

  2. romana

    ještě bych dodala, že jako trvalé bydlení bychom mh mít vůbec nesměli, ani s přípojkami, nesplňuje totiž normy o velikosti místností, či co :-(

Tvůj názor